מאז החלו הדיווחים ברשת להתייחס לעבודתה של סמסונג על ה-Galaxy A8s, כסמארטפון הראשון בעולם עם חור במסך עבור מצלמת הסלפי, החלו דיווחים מקבילים לצוץ גם עבור וואווי, כשנמסר שזו עומלת על מכשיר משלה בעל "פיצ'ר" דומה. מאז נראה היה כי מתנהל מעיין מירוץ בין השתיים שיכריע מי תהיה היצרנית הראשונה שתציג את הסמארטפון בעל החור במסך.




וכך, החלו השתיים לשלוח בימים האחרונים הזמנות לאירועים בו יציגו את המכשירים, ובזמן שסמסונג קבעה את אירוע ההכרזה על ה-A8s ל-10 בדצמבר, קובעת וואווי גם היא אירוע הכרזה לצורך הצגת ה-Huawei Nova 4, וזה יתקיים ביום שני בעוד כשבועיים, ב-17 בדצמבר. בטיזר שהחלה וואווי להפיץ במהלך הימים האחרונים מאשרת החברה בפעם הראשונה כי הסמארטפון אכן יכונה בשם Nova 4.


כמו כן, מאשר הטיזר את העובדה שהמכשיר יציע מסך שבחלקו העליון לא נמצא חריץ, אלא שוליים דקים במיוחד וחור קטנטן מצידו השמאלי, זאת עבור שילוב המצלמה הקדמית. את אפרכסת השיחות לא ברור היכן משלבת החברה, אך סביר כי זו תשולב מעל למסך, צמוד מאוד למסגרת המתכת של הסמארטפון. השול התחתון של הנובה 4 יהיה גם הוא דק למדי, אך עבה יותר מן השול העליון.




מתחת למכסה המנוע, צפוי ה-Huawei Nova 4 להציע מפרט שעשוי לפנות לשוק הגבוה, שכן הדור האחרון בסדרה - Nova 3, הציע את מערכת השבבים Kirin 970. בהתאם לכך, עשוי הנובה 4 לשלב את פלטפורמת העיבוד Kirin 980 בפיתוח וואווי, יחד עם זיכרון RAM בנפח של עד 6GB, מערך צילום ראשי בעל 3 חיישנים ורכיב אחסון פנימי בנפח מקסימלי של 128GB. מערכת ההפעלה שתרוץ עליו צפויה להיות אנדרואיד 9.0 פאי יחד עם ממשק EMUI 9.


מקור