אחד מן הסמארטפונים הבולטים ביותר שראינו בדיווחים, בהדלפות ובשמועות ברחבי הרשת במהלך השבועות האחרונים היה ה-Samsung Galaxy A8s, סמארטפון שוק ביניים חדש לסדרת A המוכרת של היצרנית מקוריאה הדרומית. כעת, כשהדיווחים השונים בשיאם, מאשרת ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית כי היא מתכוונת להכריז על המכשיר במסגרת אירוע הכרזה שייערך בתאריך ה-10 בדצמבר, יום שני הבא.
על פי ההזמנה והטיזר למסיבת העיתונאים בה יוצג המכשיר, מאשרת החברה כי המכשיר אכן יכונה בשם גלקסי A8s. כמו כן, אישרה החברה כי הסמארטפון יציע בחלקו הקדמי מסך בעל שוליים דקים מאוד, בייחוד בחלקו העליון. ובזמן שחלק ניכר מן היצרניות בוחרות ללכת במסלול של חריצים במסך, תציג סמסונג עם ה-A8s מסך בעל חור עבור מצלמת הסלפי הקדמית. אם לא הפתעות של הדקה התשעים, צפוי המכשיר להיות הסמארטפון הראשון בעולם עם חור במסך עבור המצלמה הקדמית.


את אפרכסת השיחות שנוהגות היצרניות לשלב בחריץ, תשלב סמסונג על גבי מסגרת ה-A8s, מעל לפאנל התצוגה, מיקום מעט בעייתי בהסתמך על ניסיון העבר שלנו עם מכשיירם דומים. עוד ניתן לראות בתמונת הטיזר כי ה-Galaxy A8s ישלב שול דק למדי גם בחלקו התחתון, אם כי זה יהיה עבה יותר מהשול העליון. פאנל התצוגה שבחזית המכשיר, לטענת דיווחים קודמים בנושא, יגיע מסוג LCD ולא Super AMOLED כפי שניתן היה לצפות מסמסונג. מהלך זה נועד לצמצם עלויות עבור החברה, כך שזו תוכל לתמחר את מוצריה בהתאם ולהתחרות ביצרניות הסיניות.
על פי הידוע לנו עד כה, הגלקסי A8s יציע מתחת למכסה המנוע את מערכת השבבים Snapdragon 710 בפיתוח קוואלקום, יחד עם 6GB RAM וזיכרון אחסון בנפח מקסימלי של 128 גיגה-בייט. מצלמת הסלפי הקדמית תגיע ברזולוציית 24 מגה פיקסל, ובגב המכשיר אנו צפויים למצוא מערך צילום שכולל שניים או שלושה חיישנים. המסך בעל החור שבחזית הסמארטפון יגיע בגודל 6.39 אינץ' וברזולוציית 2340X1080 פיקסלים.


מקור