אמש שיתפנו אתכם בדבר תוכניותיה של חברת HMD Global, המפתחת ומשווקת את מוצרי המובייל של מותג נוקיה בשנתיים האחרונות, לקיים היום (ה', 11.10) אירוע הכרזה חגיג במרכזו תכריז על סמארטפון חדש. בזמן שההערכות העידו על כך שהסמארטפון המדובר יהיה הנוקיה 7.1 פלוס, חשפה היצרנית דווקא סמארטפון אחר במהלך אירוע ההכרזה שקיימה מוקדם יותר היום, וזהו ה-Nokia 3.1 Plus.
הנוקיה 3.1 פלוס מגיע לשוק כדור ההמשך לנוקיה 3.1 הסטנדרטי שהוצג לפני פחות משנה, ועימו מנסה היצרנית ליישר קו (לפחות באופן חלקי) עם הטרנדים החמים בשוק המובייל. ראשית, מגיע המכשיר עם מסך בגודל של 6.0 אינץ' (צג LCD) ברזולוציית HD Plus בלבד וביחס צפיה של 18:9. הוא מציע שוליים די דקים אך כמובן לא מהדקים ביותר שראינו, כאשר המסך עטוף בזכוכית קמורה בתצורת 2.5D.


עם המכשיר החדש מתקנת נוקיה את אחד מן החסרונות הברורים והמשמעותיים שראינו בנוקיה 3.1 במהלך הסקירה שביצענו, וכעת היא משלבת ב-Nokia 3.1 Plus קורא טביעות אצבע המשולב מתחת למערך הצילום שבגבו. מערך צילום זה, אגב, כולל שתי מצלמות - האחת ברזולוציית 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 ומנגנון זיהוי פאזה עבור פוקוס אוטומטי, ואילו החיישן הנותר מגיע ברזולוציית 5 מגה פיקסל (חיישן מונוכרום). יחד איתם ניתן יהיה לצלם תמונות פורטרט תוך החלת אפקט בוקה ושינוי הפוקוס גם לאחר הצילום. בזירת הצילום הקדמי נמצא מעל למסך מצלמת סלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל.
מתחת לפני השטח משולבת מערכת השבבים Helio P22 מבית מדיה-טק הטיוואנית, ולצידה נמצא וריאציות אחסון של 2GB RAM יחד עם 16GB אחסון או 3GB RAM יחד עם 32 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי. על הנעת הסמארטפון תהא אחראית סוללת 3,500mAh שצפויה לספק חיי סוללה לא רעים כלל (אם כי היא תטען דרך שקע MicroUSB מיושן), יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 אוראו.


את ה-Nokia 3.1 Plus תציע היצרנית לרכישה במחיר של כ-160 יורו, המקבילים לכ-680 שקלים.


מקור