שליטה על חום הבישול: היתרון הגדול של כיריים גז הוא השליטה האופטימלית על הטמפרטורה והדיוק המרבי בקביעתה. הלהבה הגלויה מגיבה מיד לכל שינוי בכפתור ההפעלה ומשנה את הטמפרטורה בהתאם. בכיריים חשמליות גופי החימום אמנם מתחממים במהירות יחסית, אך התקררותם, והתקררות משטח הזכוכית, אטית מאוד. בשל כך הם פחות מתאימים לבישולים עדינים ומדויקים המחייבים הורדה מהירה של הטמפרטורה או הפסקת החימום מיד בתום הבישול. במקרה כזה גם חייבים לפנות את כלי הבישול מהכיריים לאחר הבישול.

 

פיזור חום: גופי החימום הנפוצים בכיריים חשמליות (רדיאן והיי לייט) מספקים פיזור חום מלא ואחיד, תכונה שכל בשלן מקצועי מעריך. חסרונה של להבת הגז שהיא טבעתית ופיזור החום שלה אינו אחיד. על כך יכול לכפר מבער מסוג טורבו בכיריים גז, שבנוי משתיים-שלוש טבעות ומספק פיזור חום אחיד יותר. 

מחיר: כיריים גז זולות משמעותית מכיריים חשמליות. טווח המחירים לכיריים גז בעלות ארבעה מבערים נע בין 500 ל-2,000 שקל, לעומת טווח מחירים שבין כ-1,200 ל-6,000 שקל ויותר, לכיריים חשמליות בנות ארבעה גופי חימום.

 

ניקיון: המשטח החלק של הכיריים החשמליות קל לניקוי ואין מבערים או רשת שדורשים טיפול נפרד. בדגמים מסוימים ויקרים יותר כפתורי ההפעלה הם כפתורי מגע שטוחים עמידים במים, מה שהופך את מלאכת הניקוי לקלה עוד יותר.
 

החיסרון בכיריים חשמליות הוא שאין דפנות למניעת גלישת נוזלים וניקוין מחייב שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים, בעוד שמשטח האמאייל בכיריים גז ניתן לניקוי באמצעים רגילים והוא כולל דפנות מוגבהות.

 

עמידות: משטחי האמאייל והנירוסטה שבכיריים גז חזקים ועמידים בפני פגיעות, לעומתם, זכוכית מחוסמת (קריסטלית) הנפוצה בכיריים חשמליות עלולה להיסדק ולהישבר במקרה של פגיעה קשה והיא יקרה להחלפה. סוג אחר של משטח הקיים בכיריים חשמליות הוא זכוכית קרמית והוא עמיד יותר בפני שבר.


מבערי הגז נוטים להתבלות ולהחליד עקב חשיפה לנוזלים ולחומרי ניקוי, נטייה שהולכת ומחריפה ככל שהמבערים פשוטים וזולים יותר וככל שחשיפה זו גדלה. לעומתם, הסוגים העיקריים של גופי החימום החשמליים נהנים מאורך חיים ממושך, אך עלות החלפתם עשויה להיות גבוהה יותר. 
 

שימוש בכלי בישול: בכיריים גז ניתן להשתמש בכל כלי בישול חסין אש, לעומת כיריים חשמליות המוגבלות לסוגים מסוימים של סירים ומחבתות. בכיריים חשמליות ניתן להשתמש בסירים ובמחבתות מנירוסטה או מברזל יצוק, אבל לא בכלי בישול מאלומיניום ומנחושת.
החלטתם על סוג הכיריים הרצוי? המדריכים הבאים יסייעו לכם לבחור את הכיריים המתאימות לכם ביותר:
איך לבחור כיריים גז
איך לבחור כיריים חשמליות

כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית כיריים גז או כיריים חשמליות

המדריכים הבאים עשויים לעניין אתכם:
מילון מונחי כיריים גז
מילון מונחי כיריים חשמליות
איך לבחור קולט אדים
איך לבחור תנור בישול ואפייה בנוי