חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
מדריכים נוספים בקטגוריה
בדקנו: 6 טלפונים אלחוטיים
בזכות התחרות שהטלפונים הסלולריים מציבים להם, הטלפונים האלחוטיים הולכים ומשתכללים והם מהמוצרים הפופולאריים והנמכרים ביותר. לקחנו שישה דגמים מתקדמים והשווינו ביניהם - התוצאות לפניכם למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
7.1
לאלו המוטרדים עד-מאוד מרמת החשיפה לקרינה הנפלטת מהסלולרי, ואיכות השמע לא מהווה פקטור משמעותי מדי מבחינתם, מכשיר...
9.7
בכל הנוגע לאיכות השמע והקליטה, הטלפון האלחוטי של פנסוניק מעניק ביצועים גבוהים ואיכות בנייה מעולה. גם נוחות השימוש...
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור טלפון אלחוטי

עודכן לאחרונה: 23/07/2014

בעבר הלא רחוק היה הטלפון האלחוטי מהמכשירים הפופולריים והנמכרים ביותר. בשנים האחרונות, ובייחוד מאז מהפכת המחירים בתעריפי השיחות בתקשורת הסלולרית וכניסתם של סקייפ ו-וייבר לחיינו,  הולך ופוחת השימוש בטלפון הביתי. עם זאת, הטלפון האלחוטי הוא עדיין פריט שימושי בבתים רבים, גם אם היקף השימוש בו בפועל נמוך מבעבר.
  
מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הטלפון האלחוטי המתאים, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור טלפון אלחוטי
1
טכנולוגיה

מכשירי הטלפון הנפוצים כיום פועלים בטכנולוגיית DECT, טכנולוגיה שהולכת ומחליפה את הטכנולוגיה הרגילה בתדר 2.4GHz. בנוסף, יש מכשירים התומכים גם ב-Voip, המאפשרים לנהל שיחה באמצעות רשת האינטרנט (Voice Over IP). על פי רוב, מדובר במכשירים בטכנולוגיה רגילה או DECT שכוללים גם את האופציה הזאת.

 

DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) היא טכנולוגיה מתקדמת שאומצה על ידי האיחוד האירופי כתקן מועדף לטלפוניה אלחוטית ביתית ועסקית, מכל הסיבות הטובות: הטכנולוגיה מספקת איכות שמע משופרת, טווח קליטה גבוה יותר של כ-50 מטר בתוך מבנה ו-300 מטר בשטח פתוח (משתנה בהתאם לתנאים הסביבתיים) ופחות מושפעת מהפרעות סביבתיות. בנוסף מציעה הטכנולוגיה ריבוי יחידות ניידות לקו משותף אחד ומגוון רחב של תכונות מתקדמות נוספות כמו משלוח SMS, ווקי טוקי ועוד.

 

מי שאינו זקוק לתכונות המיוחדות שמציעה טכנולוגיית DECT יכול אמנם להסתפק בטכנולוגיה רגילה, אך מומלץ לרכוש מכשיר DECT, במיוחד לאור העובדה שהפרש המחירים בין שתי הטכנולוגיות אינו משמעותי.


תקשורת בין היחידות הניידות במתכונת של מכשיר קשר, ללא תלות בקו הטלפון וביחידת הבסיס הנייחת.
טלפון dect. איכות שמע משופרת, טווח קליטה גבוה ומגוון רחב של תכונות מתקדמות
טלפון dect. איכות שמע משופרת, טווח קליטה גבוה ומגוון רחב של תכונות מתקדמות
2
ריבוי יחידות ניידות ותכונות התקשרות

דגמים רבים כיום מאפשרים לצרף מספר יחידות ניידות, לשימוש בחדרים ובאזורים שונים בבית. כמו כן, הטלפונים השונים מציעים שלל תכונות התקשרות, בהן אינטרקום, שליחה וקבלה של SMS, ווקי טוקי ועוד. 

 

ריבוי יחידות ניידות: חלק מהמכשירים מאפשרים לצרף מספר יחידות ניידות לקו משותף שאליו מחוברת היחידה הראשית, המשמשת מעין מרכזיה. היחידות הניידות מונחות על בסיס המחובר לחשמל בלבד ומשמש כמטען של היחידה ואינו דורש חיבור קווי לקו הטלפון, כך שניתן למקמן בחדרים שבהם אין שקע טלפון בקיר. הנתונים המוזנים ליחידה הראשית, כמו עדכון תאריך וספר טלפונים, מסתנכרנים אוטומטית עם יתר היחידות. מומלץ לבחור במכשיר DECT בעל תאימות GAP שתומכת במספר גדול יותר של יחידות – עד 5 בדגמים ביתיים. תאימות GAP מאפשרת להתחבר גם למכשירים של יצרנים אחרים, אם כי הסנכרון ביניהם לא יהיה מלא.

 

אינטרקום: דגמים רבים כוללים תקשורת אינטרקום בין הבסיס ליחידה הניידת, וחלקם גם בין היחידות הניידות. התכונה שימושית לתקשורת בין בני הבית בחדרים השונים, בחצר או בגינה.

 

ווקי טוקי: חלק מהדגמים בטכנולוגיית DECT מאפשרים תקשורת בין היחידות הניידות במתכונת של מכשיר קשר, ללא שימוש בקו הטלפון וביחידת הבסיס הנייחת. תכונה זו יכולה להיות שימושית לתקשורת בין בני המשפחה בסביבת הבית ואפילו הרחק ממנו, למשל בטיולים.

 

תמיכה בשני קווים (דו-קווי): במידה שקיימים שני קווי טלפון שונים בבית, כדאי לבחור בדגם דו-קווי שניתן לחבר אליו את שני הקווים ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור.

 

שליחה וקבלה של SMS: אחד הביטויים המובהקים להשפעתו של הטלפון הסלולרי על האלחוטי הביתי. דגמים מסוימים בטכנולוגיית DECT תומכים במשלוח ובקבלה של הודעות טקסט בין המכשיר לטלפון סלולרי או בין מכשירים קוויים תומכים.


תמיכה ב-

תקשורת קולית פתוחה בין הבסיס ליחידה הניידת או בין מספר יחידות ניידות.
מכשיר שניתן לחבר אליו שני קווי טלפון ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור.
תאימות gap מאפשרת לצרף  עד 5 יחידות ניידות לקו משותף שאליו מחוברת היחידה הראשית
תאימות gap מאפשרת לצרף עד 5 יחידות ניידות לקו משותף שאליו מחוברת היחידה הראשית
3
עזרים וניהול מידע

בכל המכשירים ניתן לשמור מספרים בזיכרון, אולם יש מכשירים בעלי כושר אחסון גדול במיוחד, שיאפשר לכם לאחסן את כל המספרים שצברתם, ויש מכשירים שגם קוראים כרטיס SIM להעברה קלה של מספרים. בחלק מהמכשירים יש שיחה מזוהה, ובנוסף תוכלו למצוא מכשירים המנהלים רישום שיחות וכאלה המצוידים במשיבון מובנה, בלוח שנה ויומן פגישות, בשעון מעורר ואפילו במחשבון.

 

משיבון פנימי: משיבון דיגיטלי מובנה שחוסך את הצורך במשיבון נפרד או בתא קולי של ספק השירות. משך ההקלטה משתנה בין המכשירים השונים, ואם אתם אנשים מבוקשים במיוחד, מוטב לבחור משך הקלטה ארוך ככל האפשר. בחלק מהדגמים קיים חיווי למספר ההודעות החדשות.

 

ספר טלפונים: כל המכשירים מכילים זיכרון לאחסון כמות מסוימת של מספרי טלפון, שיכולה לנוע בין 10 מספרים במכשירים פשוטים ועד 250 מספרים ואף יותר במכשירים מתקדמים ויקרים.

 

קריאת כרטיסי :SIM דומה שאחת הסיבות לשימוש בטלפון הסלולרי בבית על חשבון טלפון קווי היא הזיכרונות הרבים שמצויים בסלולרי ומקלים על השימוש. דגמים נבחרים בטכנולוגיית DECT מסוגלים לקרוא כרטיס SIM וכך ניתן להעביר בקלות את המספרים מהטלפון הסלולרי לאלחוטי.

 

יומן שיחות: רוצים לעקוב אחרי השיחות הנכנסות והיוצאות? תוכלו לבחור מכשיר שמנהל רשומות של השיחות, אך כדאי לדעת שלא כל דגם מציג את התאריך והשעה ושמספר הרשומות משתנה בין הדגמים השונים.

 

לוח שנה ויומן פגישות: לא בדיוק תחליף לאואטלוק או ליומן האישי, אבל לוח שנה זמין ואמצעי תזכורת פשוט וחביב שקיים בחלק מהדגמים ויכול להזכיר לכם לשלם חשבונות, ימי הולדת, פגישות ועוד.

 

מחשבון: קיים בדגמים בודדים, ויתרונו הוא בזמינות המתמדת שלו, זאת בשונה ממחשבון רגיל שנוטה להיעלם בדיוק כשצריכים אותו.  

הצגת מספר המתקשר על צג המכשיר. יש מכשירים שמציגים את מספר המתקשר בלבד ויש כאלה שמציגים את השם המשויך למספר. חלק מהמכשירים תומכים בשיחה מזוהה גם עבור שיחה ממתינה. השימוש בשיחה מזוהה כרוך ברכישת השירות מספק השירות הטלפוני.
משיבון דיגיטלי מובנה. בחלק מהדגמים קיים חיווי למספר ההודעות החדשות
משיבון דיגיטלי מובנה. בחלק מהדגמים קיים חיווי למספר ההודעות החדשות
דגמים נבחרים קוראים כרטיס sim וכך ניתן להעביר מספרים בקלות הסלולרי לאלחוטי
דגמים נבחרים קוראים כרטיס sim וכך ניתן להעביר מספרים בקלות הסלולרי לאלחוטי
4
נוחות השימוש

השתדלו להתנסות במכשיר לפני הקנייה. אחזו בשפופרת, הקישו במקשים, נווטו בתפריט, התרשמו מאיכות התצוגה ובחרו בתכונות שיתאימו לצרכים ולהרגלים שלכם. מכשירי הטלפון כוללים תכונות רבות שעשויות להפוך את השימוש לנוח ויעיל יותר. הפרק הבא מתאר את השיקולים והתכונות הנפוצות על מנת שתוכלו לבחור את אלו המתאימות לכם. בבחינת נוחות השימוש זכרו לקחת בחשבון את כל בני הבית שעשויים להשתמש במכשיר.

 

גודל פיזי: המגמה כיום בעיצוב טלפונים ביתיים היא מבנה הדומה לזה של טלפון סלולרי, כלומר קטן וקל משקל יחסית. מכשיר קטן וקומפקטי נראה נחמד ואלגנטי אבל לא בהכרח נוח לשימוש, לכן לפני שמתפתים לממדים הזעירים של המכשיר כדאי להתנסות בו.

 

מקשים: חשוב שהמקשים יהיו בגודל נוח, ובעיקר לא קטנים מדי וגם לא צפופים מדי ושהלחיצה עליהם תהיה חלקה תוך הפעלת לחץ סביר. בדקו שהכיתוב ברור וקריא ממרחק מתקבל על הדעת וכזה שלא ימחק במשך הזמן. כיתוב בולט או חרוט במכשיר, או כזה הנתון תחת ציפוי שקוף בדרך כלל מעיד על עמידות טובה. לשימוש נוח בחושך כדאי שהלחצנים יהיו מוארים.

 

צג: ככל שהצג גדול יותר הוא בדרך כלל יציג יותר מידע. צג גדול חיוני במיוחד למי שמשתמש בפונקציות מיוחדות כמו SMS, לוח שנה, מחשבון או מי שחשוב לו שהמידע יופיע בצורה בולטת וברורה – לאלה מומלץ מסך בגודל של 1.4 אינטש לפחות. לשימוש בחושך מומלץ צג מואר. יש צגים בעלי צבע אחד ויש מכשירים עם צגים צבעוניים, אך הם יקרים יותר.

 

דיבורית בשפופרת (Speakerphone): בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת. תכונה זו נוחה להפליא, במיוחד כשמתקשרים למוקד שירות לקוחות וצריכים להמתין דקות ארוכות על הקו, ובכל מקרה שרוצים לנהל שיחה מבלי להחזיק בשפופרת. איכות הדיבורית משתנה דרמטית בין הדגמים השונים, ואם ניתן לבדוק זאת בחנות או לברר אצל מכרים שמחזיקים במכשיר כזה, מומלץ מאוד לעשות זאת. יש לבדוק כיצד נשמע הרמקול בצד שלכם וכיצד הצד השני שומע אתכם בהתאם למרחק שלכם מהמכשיר. יש מכשירים המחייבים דיבור ממרחק קצר וכאלה המאפשרים דיבור ממרחק גדול יותר. למהדרין כדאי לבדוק האם הדיבורית היא דו כיוונית ((Full duplex, כלומר האם שני הצדדים יכולים לדבר בו זמנית.

 

דיבורית אישית: לניהול שיחה תוך כדי תנועה וללא מגע יד, תוך שאתם עוסקים בפעילות אחרת או לצורך רישום במהלך השיחה, יתאים טלפון עם חיבור לדיבורית, ורצוי גם תפסן לחגורה שמצורף לחלק מהדגמים. 

 

תכונות חיוג: המכשירים השונים מציעים כמה תכונות חיוג ובחלקם ניתן גם לחסום את אפשרות החיוג.

 

   חיוג חוזר בכל הטלפונים ניתן להתקשר למספר היוצא האחרון באמצעות מקש קיצור ייעודי (Redial), אך יש מכשירים שמציעים חיוג חוזר לכמה מספרים. מי שהתרגל להשתמש בתכונה הנוחה הזו בסלולרי ודאי יאמץ אותה בחום גם באלחוטי הביתי.

 

   חיוג מהיר קיים ברוב מכשירי הטלפון ומאפשר חיוג בלחיצה אחת לכמה מספרי טלפון שונים.

 

   חיוג נודניק חיוג חוזר אוטומטי במקרה שהקו מהעבר השני תפוס.

 

   חסימת חיוג – חסימת אפשרות להוציא שיחות, משיקולי אבטחה או כדי למנוע שימוש לא מורשה בטלפון.

 

מענה עם הרמת השפופרת: חלק מהמכשירים מחייבים לחיצה על מקש המענה לאחר הרמת השפופרת, ובחלקם המענה מתבצע עם הרמת השפופרת. זה בדרך כלל נוח יותר וחוסך פעולה, אלא אם כן מעדיפים להרים את השפופרת, להתיישב בנחת או להתמקם במקום שקט, ואז לענות.

 

נעילת מקשים: תכונה שקיימת בחלק מהדגמים ומונעת לחיצה לא רצויה על מקשי הטלפון. התכונה יכולה להיות יעילה עבור אלה שנוטים לשכוח או לשמוט את הטלפון על הספה בתום השיחה, ובבית עם ילדים קטנים שרואים בטלפון צעצוע מושך.

 

צלצולים: מכשירים רבים מציעים מספר סוגי צלצולים וחלקם גם צלצול פוליפוני. ברובם ניתן לשלוט בעוצמת הצלצול, ויש מכשירים שבהם ניתן להשתיק את הצלצול ביחידת הבסיס או ביחידות הניידות.

 

שיחה מזוהה: יש מכשירים שמציגים את מספר המתקשר בלבד ויש כאלה שמציגים את השם המשויך למספר. ברור שעדיפה האופציה השנייה, לכן כדאי לדעת שהמשווקים לא תמיד מציינים את אופי השיחה המזוהה ויש לברר זאת. עוד כדאי לבדוק בכמה שיחות מזוהות תומך המכשיר, הואיל ונתון זה לרוב קטן מכמות מספרי הטלפון שניתן לשמור בזיכרון המכשיר. חלק מהמכשירים תומכים בשיחה מזוהה גם עבור שיחה ממתינה. השימוש בשיחה מזוהה כרוך ברכישת השירות מספק השירות הטלפוני.

 

שיוך צלצולים: סוג של שיחה מזוהה ותכונה נחמדה בפני עצמה. כך תדעו מי בדיוק מתקשר אליכם לפי סוג הצלצול שבחרתם עבורו, מבלי לגשת לטלפון. במידה שהתכונה חיונית עבורכם, בדקו כמה שיוכים מאפשר המכשיר. בנוסף, מכשירים כאלה מציעים שיוך צלצול מסוים לקבוצת מתקשרים.

 

שפת תפריט: רוב המכשירים תומכים במספר שפות, אך לא כולם תומכים בעברית. אם חשוב לכם לראות או לכתוב (SMS) בעברית או בכל שפה אחרת בחרו מכשיר מתאים.  

 

חיווי לתא קולי: רוצים לדעת אם ממתינה לכם הודעה בתא הקולי של ספק השירות הטלפוני מבלי להפעיל את המכשיר? בחרו טלפון עם חיווי מתאים. זה יכול להופיע בתצוגת המסך או כנורית חיצונית.

בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
צליל בעל יותר מערוץ קול אחד שמפיק צלצול או ניגון עשיר ומגוון.
בדגמים רבים יש דיבורית ביחידת הבסיס הנייחת, אך יש מכשירים שכוללים דיבורית בשפופרת, שבאמצעותה ניתן לנהל שיחה מבלי להחזיק בה. דיבורית דו כיוונית ((Full duplex, מאפשרת שיחה בו זמנית של שני הצדדים.
זכרו לקחת בחשבון את כל בני הבית שעשויים להשתמש במכשיר
זכרו לקחת בחשבון את כל בני הבית שעשויים להשתמש במכשיר
חשוב שהמקשים יהיו בגודל נוח, ושהלחיצה עליהם תהיה חלקה תוך הפעלת לחץ סביר
חשוב שהמקשים יהיו בגודל נוח, ושהלחיצה עליהם תהיה חלקה תוך הפעלת לחץ סביר
לשימוש נוח בחושך כדאי שהלחצנים יהיו מוארים
לשימוש נוח בחושך כדאי שהלחצנים יהיו מוארים
לניהול שיחה ללא מגע יד יתאים טלפון עם חיבור לדיבורית
לניהול שיחה ללא מגע יד יתאים טלפון עם חיבור לדיבורית
5
משך פעולת הסוללה ואיכותה

משך פעולת הסוללה משתנה בין הדגמים השונים. מומלץ לבחור מכשיר עם משך פעולה בדיבור של 10-8 שעות ויותר, ולפחות 100 שעות בהמתנה. ברוב המכשירים החדשים מותקנת סוללה מסוג  NiMH (ניקל מטאל הידריד), העדיפה על סוללת  NiCd (ניקל קדמיום) שקיימת במכשירים מיושנים או זולים במיוחד.

מומלץ שהסוללה תהיה מסוג  nimh ולא ב-nicd
מומלץ שהסוללה תהיה מסוג nimh ולא ב-nicd
6
מחיר

הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר הטלפון הוא הטכנולוגיה – רגילה, DECT ו-Voip, ריבוי יחידות ניידות ומספרן, משיבון, צג צבעוני ותכונות מיוחדות שקיימות במכשירים השונים.

 

טווח המחירים העיקרי לטלפונים אלחוטיים נע בין 150 שקל ליחידה בודדת של דגם פשוט ל-1,000 שקל לדגמים מתקדמים הכוללים 5-4 יחידות נוספות.

כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית טלפון אלחוטי

7
אחריות

אחריות על טלפון אלחוטי היא בדרך כלל לשנה, לעתים ניתנת אחריות לשנתיים ובמקרים נדירים גם לשלוש שנים.

 

למידע אודות תקנות הגנת הצרכן לגבי שירות ואחריות למוצרי חשמל לחצו כאןמדריכי הקנייה וסקירות המוצרים הבאים עשויים לעניין אתכם:
סקירות טלפונים אלחוטיים
מילון מונחי טלפונים אלחוטיים

מוצרים פופולאריים בקטגוריית טלפונים

מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 194 ₪
מתוך 21 חנויות
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 292 ₪
מתוך 25 חנויות
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
טכנולוגיה:De...,
החל מ- 465 ₪
מתוך 23 חנויות
מותג:Panasonic,
סוג המכשיר:אלחוטי,
שיחה מזוהה:כולל...,
החל מ- 228 ₪
מתוך 20 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי טלפון אלחוטי
הצג הכל