סוג האל-פסק המומלץ למשתמש הביתי הוא Line interactive
זהו אל-פסק הכולל גם מערכת שמגנה על המחשב מפני שינויים במתח החשמל, וגם משפרת את זמן התגובה שלו להפסקות חשמל. Offline/Standby הוא אל-פסק בסיסי, ללא הגנת מתח, ו- Online פועל כל הזמן על הסוללה, כך שהוא האמין והבטוח ביותר אך גם בזבזני בחשמל, ומתאים בעיקר לשרתים ועסקים שזקוקים להגנה הטובה ביותר.

 

חשבו את הספקו של האל-פסק בהתאם לציוד שלכם
את הספק האל-פסק מודדים ב-VA (וולט-אמפר). הספק מוצרי החשמל בבית מסומן בוואט (Watt). כדי להמיר ואט לוולט-אמפר יש להכפיל את הנתון ב-1.4. לאחר שתחשבו את כל המכשירים שתרצו להגן עליהם, הוסיפו לנתון עוד כ-20 אחוז  כדי שתוכלו הוסיף מכשירים אחרים בעתיד. לשם המחשה, מערכת מחשב טיפוסית עם מסך, מדפסת וכונן חיצוני זקוקה לאל פסק בהספק של 750VA.

 

זמן הגיבוי צריך להיות לפחות 30-15 דקות
הדגמים השונים מספקים זמן גיבוי מקסימלי שנע בין 10 דקות לשעתיים. רצוי לא לרדת מ-15 דקות, כדי שתוכלו להמשיך לעבוד על המחשב גם בהפסקות חשמל קצרות.

 

תכונת כיבוי אוטומטי תשמור על המידע במחשב
אל-פסק המצויד בחיבור USB ותוכנה תואמת מסוגל לחשב את הזמן שנותר עד לסיום הסוללה במקרה של הפסקת חשמל, ולבצע כיבוי מסודר לקראת סוף הסוללה. בדגמים מסוימים קיימת התראה קולית או ויזואלית (נורה או מסך תצוגה) המציינת שהסוללה עומדת להיגמר.

  

בחרו בדגם עם מספיק שקעי חשמל
מספר שקעי החשמל במכשירי האל פסק נע בין 2 ל-6 שקעים. שימו לב שבדגמים מרובי השקעים, לעתים קרובות חלק מהשקעים מספקים הגנה וגיבוי סוללה, וחלקם – רק הגנה מפני נחשולי מתח. ברבים מהדגמים שקעי החשמל אינם השקעים הרגילים אלא שקעי IEC 320 (המכונה קומקום). העדיפו שקעי חשמל סטנדרטיים.


שימו לב לשקעים ולחיבורים השונים
USB  הוא החיבור הנפוץ, שמאפשר תכונות כמו כיבוי אוטומטי ובקרה מלאה על המכשיר. בדגמים רבים ישנה גם הגנה על קו הטלפון, המודם, הטלפון או הפקס מפני נחשולי מתח וברקים.

 

 

רבים ממכשירי האל-פסק מצוידים בחיבור USB שניתן לחבר ישירות למחשב, ובמקרה של הפסקת חשמל המכשיר מחשב את הזמן שנותר עד לסיום הסוללה, ומעט לפני הסוף הוא נותן פקודה למחשב ומבצע כיבוי מסודר. כך נמנע כיבוי מיידי ו"אלים" של המחשב העלול לגרום לנזק ואובדן מידע.
באל-פסק Line Interactive יש גם מייצב מתח, שמגן על המחשב מפני שינויים במתח החשמל
באל-פסק Line Interactive יש גם מייצב מתח, שמגן על המחשב מפני שינויים במתח החשמל
יש לבחור אל-פסק בהספק שיוכל לספק מתח לכל המכשירים הרצויים
יש לבחור אל-פסק בהספק שיוכל לספק מתח לכל המכשירים הרצויים
כדאי לבחור בדגם המצויד במספיק שקעים בשביל הציוד שלכם
כדאי לבחור בדגם המצויד במספיק שקעים בשביל הציוד שלכם