1
ההבדלים בין דיו/טנור מקורי לחלופי

ברכישת דיו חלופי קיים סיכון מסוים, זאת מאחר שאיכותו עשויה להיות נמוכה יותר מדיו מקורי. עוד כדאי לדעת שגם בין ספקי הדיו החלופי יכולים להיות פערי איכות, לעתים משמעותיים מאוד. לכן ברכישת דיו חלופי ההמלצה היא לבחור בספק אמין ובעל מוניטין בתחום.

בנוסף, בהחלטה אם לרכוש דיו מקורי או חלופי יש לקחת בחשבון את סוג החומר המודפס. אם אתם מדפיסים בעיקר מסמכי טקסט והאיכות אינה קריטית, סביר להניח שדיו חלופי שתקנו מספק אמין יעשה את העבודה. אבל אם, למשל, בכוונתכם להדפיס תמונות באיכות גבוהה שתרצו לשמור לאורך זמן, מומלץ לבחור בדיו מקורי. יצרניות המדפסות – והדיו התואם להן – מטמיעות טכנולוגיות מתקדמות בפיתוח דיו כדי להבטיח איכות אופטימלית ועמידות ממושכת, דבר שאי אפשר לומר על ספקי הדיו החלופי.

זאת ועוד, יש מדפסות שפשוט לא יעבדו עם דיו חלופי, לכן יש  לוודא טרם הרכישה שבמקרה כזה תוכלו להחזיר את מחסנית הדיו החלופית ולקבל את כספכם חזרה.

נקודה אחרונה: רוב יצרניות המדפסות מצהירות כי נזק שייגרם כתוצאה משימוש במחסניות דיו שאינן מקוריות לא יכוסה במסגרת האחריות. קחו בחשבון.

להדפסת תמונות באיכות גבוהה שתרצו לשמור לאורך זמן, מומלץ דיו מקורי
להדפסת תמונות באיכות גבוהה שתרצו לשמור לאורך זמן, מומלץ דיו מקורי
2
כמות הדיו במחסנית

כמות הדיו במחסנית נמדדת במיליליטרים. כשאתם משווים מחירים בין מחסנית דיו מקורית לחלופית, כמו גם בין מחסניות דיו חלופיות של ספקים שונים, בדקו את כמות הדיו במחסנית. יכול להיות שתקבלו הצעת מחיר נמוכה במיוחד לעומת מחיר גבוה, אבל עם הבדלים בכמות הדיו שתקבלו תמורתו.