חדשות הצרכנות
סקירות מוצרים
בדקנו והשווינו
מדריכי קנייה
אוזניות
סמארטפונים
טלוויזיות
מחשבים ניידים
המוצרים המבוקשים
מכונת תספורת Panasonic ER1611
690 - 447 ₪
מכונת תספורת Philips MG3750
168 - 110 ₪
רוצה להישאר בעניינים?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image

איך לבחור מכונת תספורת

עודכן לאחרונה: 02/10/2016

משתמשים ששיער ראשם אינו מתאפיין בתסרוקת או בעיצוב מיוחדים יכולים לחסוך את הביקור אצל הספר ולהסתפר בבית, בעזרת מכונת תספורת. לרוב תידרש עזרה מאדם נוסף שיאות לספר אתכם, אבל  אם אין בנמצא אדם כזה, תשמחו לדעת שיש מכונות המיועדות לתספורת עצמית.
 
השימוש הנפוץ והשכיח ביותר של מכונת תספורת הוא לתספורת שיער הראש, אך מכונות רבות יכולות לשמש גם לטיפוח הזקן והשפם.
 
מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את מכונת התספורת המתאימה, לפי השיקולים הבאים:
איך לבחור מכונת תספורת
1
התאמה לאורך התספורת הרצוי

כדי לכוון את דרגת החיתוך הרצויה, הנקבעת למעשה על ידי המרחק הפיזי בין הסכין לקרקפת, מכונות התספורת השונות מאפשרות מספר דרגות חיתוך – בין 2 דרגות בלבד ועד 14 דרגות בדגמים מתקדמים יותר. כדאי לבחור מכונה עם 4 דרגות חיתוך ויותר, כדי שתוכלו להתאים את אורך התספורת הרצוי לפי טעמכם ואופי השיער שלכם. תוכלו למצוא במפרטי המכונות גם את הטווח במילימטרים של דרגות החיתוך, למשל – בין 3 ל-40 מ"מ. אם אתם רוכשים מכונה כדי לתחזק את הקרחת, ודאו שהמכונה מאפשר תספורת בגודל הקרוב ביותר ל-0 מ"מ.

 

ישנן שתי שיטות לשינוי דרגות החיתוך במכונות התספורת:

 

   שינוי גודל במסרקים – בשיטה זו תקבלו עם המכונה סט של כמה מסרקים בגדלים שונים שאותם יש להרכיב על ראש המכונה, וכל מסרק מאפשר תספורת באורך שונה. היתרון במכונות כאלה הוא שהגודל נשאר קבוע לכל אורך השימוש, ללא אפשרות לתזוזה בטעות של המסרק (כמו במסרק יחיד), אך יש צורך להסיר ולהרכיב את המסרקים עם כל שינוי במספר, ויש לשמור היטב על המסרקים שלא יאבדו.

 

   שינוי גודל במכונה – ברבים מהדגמים החדשים השליטה על המרחק בין הסכין לקרקפת נקבע בעיקר במכונה עצמה. עם המכונה מסופק מסרק אחד או שניים, שכל אחד מהם מותאם לטווח של אורכים. ברוב הזמן יהיה מורכב על המכונה מסרק אחד, וניתן לשנות את אורך התספורת באמצעות מנגנון ידני במכונה. בשיטה זו כדאי לבחור דגמים עם נעילה של מנגנון הכיוון, כדי למנוע שינוי בטעות של המספר תוך כדי התספורת.

 

גם רוחב הלהבים משתנה בין הדגמים, לתספורות מהירות ואחידות תעדיפו לרכוש מכונות עם להב רחב שיספרו שטח גדול יותר בכל פעם, ותספורות מורכבות ועדינות יותר אולי תרצו שהלהב יהיה דווקא צר יותר. טווח הרוחב המקובל נע בין 32-46 מ"מ.

 

טיפוח הזקן והשפם: חלק מהמכונות מאפשרות, מלבד תספורת שיער הראש, גם קיצור וסידור של הזקן והשפם. מכונות כאלה יגיעו עם מסרקים מיוחדים, לעיתים גם גמישים לנוחות ודיוק מרביים, שישאירו זיפים קצרים בלבד. בחלק קטן מהמכונות מצורפת יחידתטרימרנפרדת לטיפול עדין ומדויק יותר של אזורים עדינים.

שינוי דרגות כדי לכוון את דרגת החיתוך הרצויה, הנקבעת למעשה על ידי המרחק הפיזי בין הסכין לקרקפת, מכונות התספורת השונות מאפשרות מספר דרגות חיתוך. ישנן שתי שיטות לשינוי דרגות החיתוך במכונות התספורת:   שינוי גודל במסרקים: בשיטה זו תקבלו עם המכונה סט של כמה מסרקים בגדלים שונים שאותם יש להרכיב על ראש המכונה. היתרון במכונות כאלה הוא שהגודל נשאר קבוע לכל אורך השימוש, ללא אפשרות לתזוזה בטעות של המסרק (כמו במסרק יחיד), אך יש צורך להסיר ולהרכיב את המסרקים עם כל שינוי במספר, ויש לשמור היטב על המסרקים שלא יאבדו.   שינוי גודל במכונה: ברבים מהדגמים החדשים השליטה על המרחק בין הסכין לקרקפת נקבע בעיקר במכונה עצמה. עם המכונה מסופק מסרק אחד או שניים, שכל אחד מהם מותאם לטווח של אורכים. ברוב הזמן יהיה מורכב על המכונה מסרק אחד, וניתן לשנות את אורך התספורת באמצעות מנגנון ידני במכונה.
יחידת תספורת עם להבים המסודרים בשורה, המותאמת לסידור ועיצוב אזורי מפגש בין  מקומות עם ובלי שיער, כמו עיצוב הזקן או הפאות
ראש פלסטיק מחורץ המורכב על ראש מכונת התספורת וחוצץ בין הסכינים לראש המסתפר. בבחירת גודל המסרק  (או במנגנון עצמי במכונה) ניתן לקבוע את מידת קרבת הסכין לקרקפת ובכך על אורך התספורת המתקבל.
כל מסרק מאפשר תספורת באורך שונה
כל מסרק מאפשר תספורת באורך שונה
2
נוחות השימוש

כדי שתהליך התספורת יהיה קל ונוח עבורכם, כדאי שהמכונה שתרכשו לא רק תספר היטב אלא גם תהיה נוחה לשימוש.

 

אחיזה ומשקל: אם אתם מבצעים תספורת מוקפדת, או כמה תספורות בכל פעם, העניין עשוי לארוך זמן לא קצר. כדאי שמשקל המכונה לא יהיה גדול מדי, כדי שהיד האוחזת בה לא תתעייף במשך השימוש. גם מבנה ידית האחיזה צריך להיות ארגונומי ונוח לאחיזה, ואם ניתן – בקשו להחזיק בה לפני הרכישה וודאו שהיא נוחה לכם.

 

תחזוקה: מכונות התספורת, מטבע הדברים, זקוקות לתחזוקה וניקוי שוטף מכיוון שבתהליך התספורת הן מתלכלכות בשיער, וגם הלהבים זקוקים מדי פעם להשחזה. יש מכונות שצריך לפרק את הראשים והמסרק ולנקות כל חלק בנפרד, וישנן כאלה שכוללות ניקוי עצמי מהיר או עמידות לשטיפה במים, כך שתוכלו לנקות אותן בקלות.

 

כדי שמנגנון הלהבים יעבוד בצורה חלקה נזקקות חלק מהמכונות לשימון והשחזת הסכינים באופן תקופתי, ובדגמים אחרים הסכינים עשויים מחומרים חזקים במיוחד שעמידים יותר ואינם נוטים לכהות, ואינם נזקקים לשימון ותחזוק מיוחד.

 

תספורת עצמית: ישנם דגמים שמותאמים במיוחד לתספורת עצמית: ראש המכונה כולו, כולל הסכינים וראש המסרק, מסתובבים על ציר של 180 מעלות כך שתוכלו להחזיק במכונה ולהעביר אותה על ראשכם, והסכינים ינועו על ראשכם בהתאם למבנה הראש.

 

ראש פלסטיק מחורץ המורכב על ראש מכונת התספורת וחוצץ בין הסכינים לראש המסתפר. בבחירת גודל המסרק  (או במנגנון עצמי במכונה) ניתן לקבוע את מידת קרבת הסכין לקרקפת ובכך על אורך התספורת המתקבל.
לנוחות שימוש וניידות גבוהה כדאי לשקול רכישת מכונה עם סוללה נטענת
לנוחות שימוש וניידות גבוהה כדאי לשקול רכישת מכונה עם סוללה נטענת
3
חיבור לחשמל וסוללות

אם מכונת התספורת שתקנו מיועדת לשימוש מזדמן וקצר, אולי תסתפקו במכונות עם חיבור קבוע בכבל לחשמל שמחירן בדרך כלל נמוך יותר, אך לנוחות שימוש מרבית וניידות גבוהה כדאי לשקול רכישת מכונה עם סוללה נטענת. מכונות כאלה יגיעו עם כבל טעינה או עם עמדת הטענה. משך הטעינה וזמן השימוש בין ההטענות משתנה בין הדגמים. רצוי כמובן לבחור מכונה עם זמן טעינה קצר ומשך פעולה ארוך של לפחות שעת עבודה – כדי שלא תישארו עם חצי תספורת באמצע. בחלק מהדגמים ישנן נוריות חיווי על מצב הסוללה ולבקרת הטעינה.


מכונות תספורת מסוימות, בעיקר דגמים המיועדים לשימושים קצרים וספציפיים כמו סידור השפם והזקן, פועלות על סוללות רגילות שניתן להחליף בקלות; מן הסתם עוצמת הפעולה שלהן אינה גבוהה והן אינן מיועדות לשימושים ארוכים ומסיביים.

4
עמידות ואיכות בנייה

כדי שמכונת התספורת תוכל לשמש אתכם לתקופה ארוכה, חשוב שאיכות הבנייה וההרכבה שלה תהיה טובה. ראשי המסרקים עשויים לרוב פלסטיק, וחלקם לא איכותיים במיוחד ועלולים להתעקם או להישבר לאחר זמן קצר. גם נפילה של המכונה מהיד עלולה לשבור את הסכינים או את המכונה כולה, אם אינה קשיחה ועמידה מספיק. קשה לבדוק את הנתונים האלו מבלי להתנסות במכשיר לאורך זמן, לכן מומלץ לרכוש מכונות ממותגים ידועים ומוכרים שמקפידים יותר על איכות הבנייה, וכן לשאול מכרים שכבר קנו מכונת תספורת.

5
מחיר ואחריות

מחיריהן של מכונות תספורות מתחיל ב-100 שקלים למכונות פשוטות ומגיע ל-1,000 שקלים לדגמים יוקרתיים של חברות מובילות בתחום.

 

כדאי לבצע השוואת מחירים לפני קניית מכונת תספורת

על מכונות תספורת תקבלו תקופת אחריות שבין שנה לשלוש שנים.


המדריכים הבאים עשויים לעניין אתכם:
מילון מונחי מכונות תספורת
איך לבחור מכונת גילוח

המוצרים המבוקשים בקטגוריית מכונות תספורת

מותג:Panasonic,
מיועד ל:שיער ראש,
חיבור לחשמל:בסיס...,
החל מ- 447 ₪
מתוך 33 חנויות
מותג:Wahl,
מיועד ל:שיער ראש,
חיבור לחשמל:חיבור ...,
החל מ- 334 ₪
מתוך 16 חנויות
מותג:Philips,
מיועד ל:זקן,אף ואוזן,שיער ראש,טרימר,
חיבור לחשמל:כבל...,
החל מ- 110 ₪
מתוך 17 חנויות
מותג:Panasonic,
מיועד ל:שיער ראש,
חיבור לחשמל:כבל...,
החל מ- 529 ₪
מתוך 23 חנויות
מעוניין שנשלח לך סקירות וחדשות למייל?
בהרשמה אני מאשר קבלת עדכונים וחדשות בדוא"ל
loader image
מילון מונחי מכונות תספורת
הצג הכל >>