סקירות מוצרים
מדריכי קנייה
חדשות הצרכנות
אוזניות
סמארטפונים
מסכי מחשב
מצלמות
טלוויזיות
מחשבים ניידים
רמקול נייד ואלחוטי Braven 405 WaterProof
סוג: רמקול נייד
חיבור לנגן / סלולרי: Bluetooth, 3.5 מ"מ...
מקור חשמל: סוללה פנימית
ייעוד: כללי
מסך: לא כולל
רדיו: לא כולל
תכונות נוספות: עמידות במים
Bluetooth: bluetooth
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור רמקולים לנגנים
אם יש לכם נגן נייד (MP3/4) וברצונכם לשדך לו מערכת רמקולים כדי להעצים את חוויית ההאזנה, המדריך הבא מיועד לכם למדריך המלא
בדקנו: 6 תחנות עגינה ל-iPhone
בדקנו שש תחנות עגינה פופולריות והשווינו ביניהן, והתוצאות לפניכם למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
9.6
על הגודל המגושם והמשקל הכבד מפצים ווליום מרשים, סאונד מצוין עם באסים עמוקים, עמידות מוחלטת במים וחיי סוללה בלתי...
9.2
עמידות במים? יש. עוצמה ואיכות שמע מעולות? יש. חיי סוללה נהדרים? יש. מחיר שווה לכל כיס? יש. ה-FLIP4 של JBL שומר...

סקירת wisebuy - רמקול נייד ואלחוטי Braven 405 WaterProof

לירן עבדי | 06.07.2017
הטוב
  • הגנת IPX7 – עמיד בפני נזקי מים ונפילות
  • טווח קליטה טוב מאוד
  • איכות הצלילים טובה ומדויקת
  • עוצמת סאונד גבוהה מאוד
  • חיי סוללה נצחיים
הרע
  • ווליום מקסימלי גורם למכשיר לזוז
  • מקשים קשיחים ולא נוחים במיוחד
  • באס נטול נוכחות
בשורה התחתונה
בזכות איכות סאונד מספקת, סוללה שלא נגמרת וטווח קליטה נדיב, דגם ה-405 מבית Braven הוא בהחלט אחד הרמקולים המפתיעים שפגשנו. העובדה שהוא גם עמיד בפני נפילות ונזקי מים מחזקת עוד יותר את התחושה כי היצרנית כיוונה למארחי האירועים הקטנים – ופגעה בול. אמנם קיימים חסרונות קטנים כמו באס לא מפותח מספיק או מקשים בעייתיים אך הן בטלות בשישים כשמתחשבים ברמקול כה מרשים.
ה-Braven 405 הוא רמקול אלחוטי מבוסס בלוטות', קטן במידותיו, עמיד בפני נזקי מים בתקן IPx7 וכן עמיד בפני נפילות קלות, תודות לציפוי הגומי העטוף את גוף המכשיר. טווח הקליטה המובטח עומד על 10 מטרים וסוללת 2100 מיליאמפר מתיימרת לספק 24 שעות נגינה. הרמקול מגיע בצבעים לבן, שחור, כתום, ורוד, צהוב, סגול וכחול – שקיבלנו לסקירה מרשת iStore.

איכות השמע

(50% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10
אתגרנו את ה-Braven 405 עם כמה קלאסיקות, קטעי דאנס וצלילי היפ הופ כבדים שיבחנו את קטגוריית הבאס. חדשות רעות עבור חובבי הטונים הנמוכים: באס עמוק ועשיר לא תמצאו כאן. אם לומר בהגינות, טרם פגשנו רמקול במידות צנועות שכאלו שיכול להציג צליל נקי לאוזן בטווח הצלילים הנמוך. כאן הבאס ממש "נהם" והפיק רגעים מגושמים שלא היו נעימים לשמוע לאורך זמן.


באשר לשאר המבחנים, הסאונד מאוזן להפליא: אין חריגות בטווחים הבינוניים או הגבוהים. הספקטרום הווקאלי לא פחות מתענוג לאוזניים – הצלילים עשירים מאוד, מנופחים באופי מפתיע ולוקח רגע לקלוט שאותם גווני קול עשירים בוקעים ממכשיר כה צנוע.
בהגיענו לעוצמה הסאונד מקסימלית נשמע מהרמקול צליל שהצביע על כך.

כמו לא מעט רמקולים ניידים, משובחים ככל שיהיו, גם כאן עקב אכילס מתבטא בעוצמות הסאונד הגבוהות: מגוון התדרים נוטה להתערבל ולהפיק צלילים מועדפים על פני אחרים, כאשר החלשים יותר "נדרסים" על ידי כלים דומיננטיים יותר. בנושא דומה, עוצמתו המקסימלית של ה-Braven 405 גבוהה מאוד אך היא גם עקב אכילס שלו: הווליום הגבוה גורם לרמקול ממש "לרקוד" במקומו, כמה וכמה כשבאסים עבים משתתפים והמכשיר פשוט רטט על השולחן בצורה מובחנת מאוד.

נוחות השימוש

(30% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10
ממדיו של הרמקול נוחים לאחיזה וניוד. גודלו מזכיר פאבלט מגודל וגופו עטוף מרקם גומי נעים למגע עם אותו הרגשה מוכרת כשל שלט הטלוויזיה בלוויין, המונע החלקות ומאפשר אחיזה יציבה. בבסיסו ארבע בליטות סיליקון להעמדה נוחה על מגוון משטחים. ניתן גם להעמיד את הרמקול בנטייה, תודות לרגלית הנשלפת בגבו.

בצדו השמאלי של הרמקול ארבעה כפתורים: הדלקה/כיבוי, הפעלה/עצירה וכפתורי פלוס ומינוס, המשרתים שתי פונקציות: שליטה על עוצמת הסאונד ומעבר בין שירים. בצד השני, בהסרת דלת גומי אוטמת, נחשפים כניסת האוזניות, כניסת USB, כניסת Micro USB לטעינה ושני כפתורים נוספים: Battery לבדיקת מצב הסוללה וכפתור Reset, המאפס את הנתונים.


הפעלת הרמקול מתבצעת בלחיצה ארוכה על לחצן ההדלקה/כיבוי, המודיע על כך בצליל הפעלה ברור וכך גם בכיבוי. לחיצה ארוכה על כפתור הפליי חשפה את הרמקול למכשירים וההתממשקות ל-Braven 405 מידית. שני סמארטפונים מיצרניות שונות מצאו את המכשיר ברגעים ספורים ושיר ראשון הושמע בפחות מ-10 שניות.

מקש הנגינה עבד היטב ביוטיוב וידע לעצור ולהפעיל שיר בלחיצת כפתור פשוטה. מקשי הפלוס והמינוס עבדו פחות טוב: בזמן שהצלחנו להגביר ולהנמיך את עוצמת הווליום, ההבטחה למעבר לשיר הבא ברשימה לא מומשה ביוטיוב אלא רק ברשימת השירים האישית שבטלפון שלנו. מאחר והמשתמש הממוצע מחפש ברוב הזמן את שיריו ביוטיוב ושולף משם את הפלייליסט האהוב עליו, נחסכה מאתנו פונקציה נחמדה, אם כי מוכרחים להודות, היא גם לא שימושית במיוחד מאחר וברוב הזמן יותר נוח לבחור שירים מהמכשיר המשדר מאשר מהרמקול עצמו.

החיסרון הבולט ביותר בנוחות השימוש הם כנראה המקשים - הם קשיחים מאוד. כמה קשיחים? חלק ניכר מהסקירה בילינו בלחיצות ארוכות ועמוקות מדי. נסיינית שהשתתפה בסקירה אף טענה כי לנשים יהיה פי כמה מאתגר ללחוץ על המקשים. בכל מקרה, שני המינים יצטרכו להיעזר בשני הידיים כדי לתפעל את המכשיר: האחת מקישה והיד השנייה כמספקת התנגדות.כנראה זהו המחיר שנדרשים המשתמשים לשלם בעבור רמקול בתקן IPx7 העמיד בפני מים, בטבילה של עד מטר למשך 30 דקות.

אותו תקן נבחן אצלנו בשתי סיטואציות טיפוסיות: הניסיון הראשון היה הפעלת הרמקול לאחר טבילה במים, שהתגלתה כלא-משימה של ממש אחרי שהרמקול עבד כרגיל, כאילו לא ביקר הרגע בקרקעית דלי מלא מים. במבחן השני היינו עדינים יותר ובחנו את הרמקול בפני השפרצות מים קלות כשהצטרף אלינו למקלחת – עוד בדיקה שה- Braven 405צלח ללא שום בעיה.

שתי בעיות קלות הפריעו לנו: לאחר שנרטב, הרמקול סיפק סאונד עמום עם אפקט "ספוגי" שבצורה עקיפה גורם גם להחלשת ווליום בצורה משמעותית. בנוסף, גם יומיים אחרי הטבילה, הרמקול המשיך להזיל טיפות מים קלות שכנראה הצטברו במכשיר. בהתחשב בכך שרוב הרמקולים הניידים לא היו שורדים את המבחן המאתגר, לא מדובר בחסרונות רציניים מדי אך כאלו שחשוב להכירם.

כמובטח, טווח הקליטה מעולה וגם ממרחק של 10 מטר הצלחנו להזרים מוזיקה לרמקול, ללא קטיעות סאונד. רק במרחק 11-12 מטר מהרמקול התחלנו לשמוע ניתוקים סדרתיים שאמנם לא גרמו לרמקול לאבד את הקשר עם הסמארטפון, אבל גם לא אפשרו המשך שמיעה נוחה.

משך פעולת הסוללה

(20% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

מצויד בסוללת 2100 מיליאמפר, היצרנית מבטיחה שהרמקול ינגן לא פחות מ-24 שעות רצוף, לאחר טעינה מלאה כמובן. מדובר בתוצאה פנטסטית, אם אכן יעמוד באתגר. ולמציאות: אחרי שבוע של שימוש, במהלכו ה- Braven 405 שימש כרמקול למחשב הנייד איתו עבדנו במשימות משרדיות, ניתן להכריז כי אכן נדחסו למכשיר חיי סוללה מצוינים. זה לא רק אורך החיים המפתיע כמו שהתגלתה איתנות הסוללה בזמנים ה"מתים", בהם הרמקול פעל אך לא ניגן או ניגן מוזיקה בעוצמה חלשה מאוד, במהלכם איבדנו אחוזי סוללה זעומים בכל יום שעבר.מחוון עוצמת הסוללה חביב ומזוהה באמצעות פסי אור דקיקים המהווים יחד 100% מהסוללה, כאשר כל פס מייצג 20% - תצוגה שהתגלתה כנוחה להתעדכן במצב הסוללה.


במכשיר ישנה גם כניסת USB אשר למרבה ההפתעה, מאפשרת גם להטעין באמצעותה את הסמארטפון בעוצמת 1 אמפר. למרות שלא מדובר במהירות טעינה גבוהה במיוחד, נחמד לקבל על הדרך באותה חבילה סוללה נטענת, גם אם היא סמלית ביכולותיה.


מילון מונחי רמקולים ותחנות עגינה
הצג הכל