סקירות מוצרים
מדריכי קנייה
חדשות הצרכנות
אוזניות
סמארטפונים
מסכי מחשב
מצלמות
טלוויזיות
מחשבים ניידים
טאבלט Samsung X700T1C-A04IL סמסונג
גודל מסך: 11.6 אינטש
גרסת מערכת הפעלה: 7
תמיכה ברשת סלולרית: ללא
משקל: 800-900 גרם
שנת הכרזה: 2013
מצלמה ראשית: 5 מגה פיסקל
רזולציית מסך: 1920x1080
זיכרון RAM: 4GB
ציון WiseBuy
8.7
דירוג הגולשים
(0 מתוך 5)
סקירה מקצועית
מפרט המוצר
תמונות נוספות
מדריכי קנייה בקטגוריה
איך לבחור טאבלט
שוק הטאבלטים מתפתח במהירות, כשכל חברה מנסה למצוא את הבידול שלה: גודל מסך שונה, תוספות של אביזרי עזר, מצלמות מתקדמות יותר ועוד. מדריך WiseBuy יסייע לכם לבחור את הטאבלט המתאים עבורכם למדריך המלא
הסקירות החדשות בקטגוריה
עידו גיגי | 24.01.2016
9.4
ביצועים טובים, תצוגה מעולה ומשקל נמוך: ה-Galaxy Tab S2 של סמסונג לא מתרברב בתכונות מרהיבות ומיותרות ומספק חווית...
יאיר זרצקי | 10.12.2015
6.9
חומרה חלשה, מסך בינוני אך קליל ביותר: הטאבלט הקטן של אסוס - ה-ZenPad Z370 בעיקר מעוצב כמו מכשיר טוב, אך בפועל הוא...

סקירת wisebuy - טאבלט Samsung X700T1C-A04IL סמסונג

|
הטוב
 • ביצועים גבוהים
 • שילוב בין איכויות של טאבלט ושל אולטרה-בוק
 • כונן SSD, זמן הפעלה מהיר במיוחד
 • פעולה שקטה
 • זמן סוללה מרשים
הרע
 • עיצוב פושר מאוד
 • התחממות בעת העבודה
 • בהירות המסך אינה מספקת
 • זווית פתיחת המסך צרה מדי
 • עוצמת ואיכות שמע לא גבוהות
 • איכות חומרים ובנייה בעייתיות
בשורה התחתונה

בתקופה האחרונה מנסות מרבית החברות שמייצרות מחשבים ניידים לספק את השילוב המוצלח ביותר בין איכויות של טאבלט לאיכויות של לפטופ. לתחושתנו, הפתרון שהציגה סמסונג ב- ATIV Smart Pc Pro, דהיינו מסך ומקלדת ניתקים, קרוב ביותר למיצוי. למעשה, מדובר בפתרון שהוא כה מוצלח, עד שקשה לנו לסווג את ה- PC Pro באופן בלעדי וחד משמעי כאולטרה-בוק או כטאבלט.

עם זאת, בעוד שהקונספט גאוני, היישום שלו לוקה בחסר, וכולל מספר החלטות תמוהות בכל הנוגע לעיצוב המחשב ולהנדסת אנוש. כך למשל פעולת החיבור בין המסך למקלדת מגושמת, מיקומו של מקש הכיבוי מעט מבלבל וזווית פתיחת המסך צרה מאוד. בנוסף, אזור המקלדת והעכבר נראה מיושן ואף זול, והמראה הכללי של המחשב די מאכזב. שני חסרונות נוספים שמצאנו במחשב הם העובדה שהוא מתחמם ושבהירות המסך שלו אינה מספקת. עם זאת, חשוב להדגיש שלמרות שהוא בהחלט לא מושלם, ה-
PC Pro מתפקד היטב גם כלפטופ וגם כטאבלט. הוא מציג ביצועים טובים וזמן סוללה מרשים למדי, כולל מסך מגע, ותומך באופן חלק בשלל אפשרויות המגע של Windows 8. 

Samsung ATIV Smart PC Pro הוא מעין הכלאה בין טאבלט למחשב נייד. למעשה, מדובר במחשב המורכב משני חלקים נפרדים: מסך (שכולל גם את יחידת העיבוד, הכונן וכל השאר) ומקלדת, שניתן לחבר ולנתק אותם בקלות זה מזה. המסך מתפקד בפני עצמו כטאבלט, וכשמחברים אותו למקלדת הוא נראה ומתפקד כמו מחשב נייד רגיל לכל דבר.

מפרט המחשב שבדקנו כלל מעבד
Intel Core i5-3317U עם מהירות שעון של 1.7 GHz, זיכרון RAM בנפח 4GB, כרטיס גרפי משולב Intel HD Graphics 4000, מסך מגע בגודל 11.6 אינטש, כונן SSD בנפח 128GB (זמין גם עם 64 וב-256), קישוריות Bluetooth ו- Wi-Fi, מצלמת רשת ומיקרופון מובנים. 

המחשב הגיע עם מערכת ההפעלה
Windows 8 בגרסת 64 ביט.

ביצועים

(35% מהציון הסופי)
9 מתוך 10

מבחינת חומרה, ATIV Smart PC Pro עומד בסטנדרטים המקובלים למחשבים ניידים כיום. המעבד, Core i5-3317U, הוא מסדרת הדור השלישי של מעבדי אינטל, והכרטיס הגרפי HD Graphics 4000 מובנה בתוכו. נפח הכונן הקשיח במחשב הנבדק מצומצם יחסית ועמד על 128GB, אך ניתן לרכוש את המחשב עם כונן גדול יותר. בהתאם למגמה המתהווה כיום, כל שטח האחסון של המחשב ממקום על גבי כונן SSD שנחשב עמיד יותר, ומאפשר להאיץ את פעילות המחשב.

ביצועי המחשב תואמים את הסטנדרט המקובל כיום בגזרת מחשבי האולטרה-בוק. הוא התמודד ללא קושי עם משימות משרדיות שכללו גלישה בדפדפן אינטרנט מרובה טאבים ועבודה על תוכנות משרדיות, וכן עם משימות בידוריות כמו עריכת תמונות ברמה בסיסית וצפייה בסרטי
HD 720p ו- 1080p. פעילות המחשב נותרה מהירה וחלקה גם בעת ריבוי משימות שכלל גלישה בדפדפן מרובה טאבים, צפייה בסרט 1080p ועבודה על תוכנה לעריכת תמונות במקביל. במצב זה פעלו כל התכנות כראוי, והמעברים ביניהן היו חלקים.

בזכות כונן ה-
SSD, טעינת מערכת ההפעלה במחשב מהירה ביותר. בבדיקה שערכנו היא ארכה כ-10 שניות בלבד ממצב כבוי (מהיר יותר ממרבית הטאבלטים הפשוטים שאנחנו מכירים), וכשתי שניות ממצב שינה.

לאורך כל זמן העבודה, פעילותו של ה-
ATIV Smart PC Pro הייתה חרישית. מנגד, נראה שפעילותו השקטה באה על חשבון יכולתו לקרר את עצמו, והוא התחמם במידה ניכרת גם בעת עבודה משרדית שגרתית. בשונה ממחשבים אחרים, מוקד ההתחממות ב- PC Pro אינה בתחתית המקלדת אלא בצדו האחורי של המסך. לפיכך, בעת עבודה על המחשב כשהוא מחובר למקלדת, ההתחממות לא הייתה מאוד מורגשת, וניתן היה לעבוד אתו על הברכיים מבלי לחוש בה. עם זאת, בעת עבודה עליו כעל טאבלט, כשהוא מנותק מהמקלדת, ההתחממות הייתה הרבה יותר מורגשת והנחתו על הברכיים הייתה לא נעימה.

מבחינת ציונים מספריים, המחשב קיבל את הציון
3553 במבחן הביצועים של PCMark7, ואת הציון 4.5 במדד חווית המשתמש של Windows.

איכות התצוגה

(15% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

Samsung ATIV Smart PC Pro מצויד במסך מבריק בגודל 11.6 אינטש וברזולוציה של 1920x1080. איכות התצוגה לא רעה, אך נתקלנו כבר במחשבים ובטאבלטים בעלי תצוגה איכותית בהרבה. חדות התצוגה ואיכות הצבעים טובות, ונראה שמקור הבעיה במסך הוא בהירותו שלעיתים אינה מספקת. בעיה נוספת היא שכמות ההשתקפויות המופיעות על גבי המסך גדולה יחסית. ההשתקפויות הופיעו גם בעת עבודה על המחשב בתאורת חדר סטנדרטית.

צורת המסך דורשת הסתגלות מכיוון שהוא רחב וקצר (כשהוא במצב מאוזן; או צר וארוך כשהוא במצב מאונך). בעת שימוש במכשיר כבמחשב נייד, הדבר כמעט שאינו מורגש, אולם בעת שימוש בו כבטאבלט, התצוגה נראתה לנו מעט מוזר בהתחלה. יש לציין שאחרי שמתרגלים, צורת המסך המאורכת (כשהמסך במצב מאונך) מתגלה דווקא כנוחה למדי.

זווית התצוגה הצדית והעילית מספקת, ומאפשרת צפייה מזווית של כ-45 מעלות. עם זאת, זווית פתיחת המסך בעת חיבורו למקלדת אינה מספקת כלל. היא עומדת על כ- 100 מעלות בלבד, ומספיקה בקושי לעבודה על שולחן. כמובן שהפתרון הפשוט למצבים בהם זווית פתיחת המסך אינה מספקת הוא לנתקו מהמקלדת, ולהשתמש בו כבטאבלט. עם זאת, מדובר בפתרון מאכזב למדי. הסיבה לכך היא שהאפשרות לחבר מקלדת למסך הטאבלט היא היתרון הבולט של ה-
ATIV Smart PC Pro, אך בפועל חיבור המקלדת פוגמת במידה מסוימת בחוויית השימוש במכשיר.

Samsung ATIV Smart PC Pro
המחשב מצויד במסך בגודל 11.6 אינטש וברזולוציה של 1920x1080. חדות התצוגה ואיכות הצבעים טובות, אך הבהירות אינה מספקת והזכוכית המבריקה מחזירה השתקפויות רבות

ניידות ונוחות השימוש

(25% מהציון הסופי)
8 מתוך 10

היקפו של ה-  ATIV Smart PC Proהוא 30.4x18.94 ס"מ, עוביו 1.9 ס"מ ומשקלו 888 גרם. מדובר בממדים שהם נוחים למדי יחסית למחשבים ניידים, אך מגושמים עבור טאבלט.

מבחינת עיצוב, נראה שבסמסונג יכלו להתאמץ קצת יותר. לא נעים להגיד, אבל ה-
ATIV Smart PC Pro הוא מכשיר די מכוער. המעטפת החיצונית שלו עשויה פלסטיק שחור שנראה מעט זול ותעשייתי (ולא במובן הטרנדי של המילה). פתחי האוורור הממוקמים בגב המסך משווים למחשב מראה גס ולא אסטטי, שהופך בולט למדי כאשר המסך מחובר למקלדת. בנוסף, האזור שמאחורי המסך סופח כמות גדולה יחסית של טביעות אצבעות, והחיבור בין המסך לבין המקלדת (הממוקם בגב המסך) נוטה לצבור אבק.

Samsung ATIV Smart PC Pro
ממדיו של המחשב סבירים ומשקלו 888 ללא המקלדת. מדובר בממדים שהם נוחים למדי יחסית למחשבים ניידים, אך מגושמים עבור טאבלט.

מסך המגע נוח, מדויק ומותאם היטב למחוות השונות של Windows 8. עם זאת, בעת חיבורו למקלדת ושימוש בו כמחשב נייד, לחיצה על המסך הובילה לעיתים קרובות להתנדנדות של המחשב. הסיבה לכך היא שמסך המחשב, אשר כולל בתוכו את מרבית חומרת המחשב, שוקל יותר מהמקלדת.

בגב המסך ממוקמת עט דיגיטלית נשלפת. מדובר בעט שמזכירה את העטים שהיו נפוצים בעבר במחשבי-כף-היד למיניהם, וכיום מצליחה להשתרבב מידי פעם למוצרים שונים של סמסונג. בשונה ממכשירים אחרים של החברה, בהם העט מהווה גימיק חביב ביותר, ולעיתים אף שימושי, במקרה של ה-
PC Pro לא כך המצב. העט מתגלה כלא מדויקת מספיק; הסמן שלה מופיע על המסך עוד לפני שהיא נוגעת בו, והדבר פוגע ברמת הדיוק שלה. בנוסף, מיקום הפתח אליו נכנסת העט מעט בעייתי מאחר שכאשר המסך מחובר למקלדת, פתח זה נחסם באופן חלקי, ושליפת העט מתוכו נעשית לא נוחה.

ניתוק המסך מהמקלדת מתבצע באמצעות לחיצה על כפתור ייעודי הממוקם מעל למקשי המקלדת. בעוד שניתוק המסך מהמקלדת נוח למדי, פעולת החיבור ביניהם מעט בעייתית. ראשית, כדי לחבר ביניהם, יש להניח את המסך בתוך מסילה המיועדת לכך בזווית מדויקת, ולפעמים נדרשים מספר ניסיונות כדי למצוא אותה. שנית, יש להפעיל לחץ על המסך כדי להביא לנעילת החיבור שלו עם המקלדת. היינו מצפים שברגע שנעילה זו תתרחש, יישמע קול של "קליק" שיהווה אישור לכך שהחיבור בין המסך למקלדת יציב, אך בפועל כמעט שאין כל פידבק לחיבור בין המסך והמקלדת, וצריך לנחש האם החיבור חזק דיו, או שיש לדחוף את המסך מעט יותר חזק לכיוון המקלדת. חשוב להדגיש שהפתרון של מסך המתנתק מהמקלדת שלו מהווה פתרון מעולה, שמרחיב באופן משמעותי את מגוון השימושים שניתן לעשות במכשיר, ומייצר איזון נפלא בין טאבלט ללפטופ. עם זאת, נראה שמעט יותר תשומת לב לעיצוב ולהנדסת האנוש של המכשיר הייתה יכולה להפוך את הפתרון הזה לכיפי הרבה יותר.

המקלדת ב-
ATIV Smart Pc Pro נוחה יחסית, אך לא נראית איכותית במיוחד. המקשים שטוחים ובעלי מרקם חלק שמרגיש מעט זול. עם זאת, הם גדולים ומופרדים היטב זה מזה. בעת לחיצה מתגלים המקשים כנוקשים יחסית, והפידבק שהם מחזירים מעט קפיצי באופן שמזכיר לחצנים של משחקי ילדים. היתרון בכך הוא שהפידבק שהם מחזירים מורגש היטב, ונותן תחושה של אחיזה טובה יותר במקלדת. החיסרון הוא שהמגע הקפיצי של המקשים יוצר תחושה של מוצר זול.

Samsung ATIV Smart PC Pro
המקלדת נוחה יחסית, אך לא איכותית במיוחד. המקשים שטוחים ובעלי מרקם חלק שמרגיש מעט זול. בעת לחיצה מתגלים המקשים כנוקשים יחסית, והפידבק שהם מחזירים מעט קפיצי

גם משטח העכבר לא מעביר תחושה איכותית או יוקרתית למדי, אך כמו המקלדת – הוא עושה את העבודה. הוא בעל מרקם פלסטיקי חלק והוא מופרד היטב מסביבתו באמצעות הפרש גבהים ושינוי קל בגוון. בעת השימוש חשנו שהוא מעט צר, אך לא מדובר במשהו שאי אפשר להסתגל אליו. דיוקו של משטח העכבר טוב, אבל תנועת סמן העכבר על המסך מעט נוקשה ולא חלקה. המשטח משמש כמשטח לחיץ, כאשר לחיצה על צדו הימנית משמשת כמקש עכבר ימני, ולחיצה על צדו השמאלי – כמקש עכבר שמאלי. כמו במקרה של מקשי המקלדת, גם הלחיצה על משטח העכבר מעט נוקשה ומחזירה פידבק קפיצי. להפתעתנו, המשטח אינו כולל פסי גלילה, ואינו תומך במולטי מגע. עם זאת יש לציין שמאחר שהמחשב מגיע עם מסך מגע, חסרונם של אלה כמעט שאינו מורגש.

באופן כללי, נראה שהקומפלקס של מקלדת המחשב והעכבר שמתחבר למסך נועד להיות פרקטי ותו לא. גם המקלדת וגם העכבר מתפקדים היטב ומאפשרים שימוש הולם. עם זאת, שניהם מרגישים מעט מכאניים, ובעת השימוש בהם חסרה תחושת הזרימה שמאפיינת מוצרים איכותיים יותר. מהבחינה הזאת מרגיש ה-
ATIV Smart Pc Pro יותר כמו טאבלט עם מקלדת, ופחות כמו מחשב נייד; המקלדת והעכבר מרגישים כמו תוספת שימושית שנועדה להרחיב את סט השימושים במכשיר, ולא כמו פינוק שמעשיר את חוויית השימוש בו.

סמסונג אטיב סמראט פיסי פרו כולל מספר מקשים ייעודים. מקש הכיבוי ממוקם על גבי מסגרת המסך בפינה השמאלית העליונה שלה. בסמוך למקש הכיבוי ממוקם מקש שמאפשר להפעיל ולנטרל פונקציה שמסובבת את תצוגת המסך בהתאם לזווית בה הוא מונח. מיקומו של מקש זה מעט מבלבל, ולא פעם מצאנו את עצמנו מתבלבלים בינו לבין מקש הכיבוי. מצדו השמאלי של המסך ממוקם מקש המאפשר שליטה על הסאונד. בתחתית המסך ממוקם מקש הבית של
Windows 8, המאפשר לחזור למסך הבית ולעבור בין  האפליקציות הפועלות. מקש זה נחסם בעת חיבור המסך למקלדת, אך קיים מקש חלופי במקלדת שמשמש לאותה מטרה. על גבי המקלדת ממוקם לחצן שהוזכר קודם, שמאפשר לנתק את המסך מהמקלדת. פרט לכך, באמצעות לחיצה משולבת על מקשי ה- F ומקש ה- FN ניתן לשלוט על עוצמת הסאונד, עוצמת בהירות המסך, מצב הקישוריות ומצב תצוגת המסך בעת חיבור לצג חיצוני. כמו כן, ניתן לעבור למצב טיסה ולנטרל את משטח העכבר.

הרמקולים במכשיר ממוקמים משני צדי המסך. עוצמת ואיכות השמע דומות יותר לעוצמת ואיכות השמע של סמארטפון מאשר לעוצמת ואיכות שמע במחשב נייד. עוצמת השמע מספקת לעבודה בחדר שקט, אך לא ליותר מכך; הסאונד נטול עומק ובעל גוון מתכתי מורגש. באופן כללי, הרמקולים מתאימים בעיקר למשחקים פשוטים ולשיחות וידיאו, ולצורך האזנה למוזיקה או לחוויית מולטימדיה עשירה יותר יש צורך בחיבור אוזניות או רמקולים חיצוניים.

Samsung ATIV Smart PC Pro
ניתוק המסך מהמקלדת מתבצע באמצעות לחיצה על כפתור ייעודי הממוקם מעל למקשי המקלדת. בעוד שניתוק המסך מהמקלדת נוח למדי, פעולת החיבור ביניהם מעט בעייתית

כמעט כל החיבורים ב- ATIV Smart Pc Pro ממוקמים על גבי מסגרת המסך. סידור זה נוח ביותר, והוא מאפשר להשתמש בהם גם כאשר עובדים על המסך במנותק מהמקלדת. טעינת הסוללה מתאפשרת גם באמצעות הטאבלט עצמו, עם חיבור ייעודי, וגם באמצעות חיבור בתחנת העגינה. בחלקו העליון של המסך ממוקמים חיבור USB 3.0, שקע אחד לאוזניות או לרמקול וחריץ לכרטיס זיכרון Micro-SD. בצדו השמאלי של המסך ממוקמת יציאת Micro HDMI. מיקומי החיבורים נוחים, והמרחקים ביניהם טובים. החיבורים לכרטיס הזיכרון, ל- Micro HDMI ול- USB מכוסים בחתיכת פלסטיק קטנה שמגנה עליהם, וניתנת לשליפה.

ה-
ATIV Smart Pc Pro מצויד במצלמת רשת קדמית ברזולוציית 2 מגה-פיקסל ובמצלמה אחורית בת 5 מגה-פיקסל. איכות הצילום של המצלמה הקדמית מאפשרת לנהל שיחות וידיאו באיכות טובה, אך לא מתאימה לצילום איכותי. איכות הצילום של המצלמה האחורית טובה יותר, אך היא נמוכה מזו שניתן למצוא ברבים ממכשירי הסמארטפון.

משך פעולת סוללה

(15% מהציון הסופי)
9.5 מתוך 10

Samsung ATIV Smart Pc Pro מצויד בסוללת ליתיום-יון בעלת 4 תאים. היא ממוקמת בחלק שמכיל את המסך, אך טעינתה מתאפשרת, כאמור, רק כאשר המסך מחובר למקלדת. 

בבדיקות שערכנו הציגה הסוללה ביצועים די מרשימים, ובעת עבודה רצופה שכללה גלישה באינטרנט אלחוטי ועבודה על תוכנות משרדיות, החזיקה מעמד במשך 5 שעות.

עמידות ואבטחה

(10% מהציון הסופי)
8.5 מתוך 10

בכל הנוגע לאיכות החומרים והבנייה ב- ATIV Smart Pc Pro, קיים פיצול מסוים בין אזור המסך לבין אזור המקלדת. למרות שבשניהם המעטפת החיצונית עשויה מפלסטיק, הפלסטיק באזור המסך נראה איכותי יותר. הפלסטיק באזור המקלדת אמנם עמיד בפני לחיצות קלות, אך הוא בעל מרקם שמרגיש פשוט וזול יותר. כמו כן, בעוד שהמקשים הממוקמים באזור המסך נראים איכותיים כמקובל בטאבלטים עכשוויים, איכותם של מקשי המקלדת ומשטח העכבר מזכירה מקלדות ועכברים של מחשבים ניידים שיוצרו לפני כמה שנים טובות. דפוס דומה התגלה בכל הקשור לאיכות ההרכבה: באזור המסך, היו החיבורים בין החלקים השונים חזקים ויציבים, אך באזור המקלדת נראו החיבורים הרבה פחות איכותיים, ובמקומות מסוימים ניתן היה להחדיר ציפורן בין החלקים.

מבחינת אבטחה, המחשב אינו כולל הסדרי אבטחה מיוחדים. יש לציין את העובדה שכל שטח האחסון של המחשב ממוקם על כונן
SSD, שאינו כולל חלקים נעים, ולכן נחשב עמיד יותר.

מילון מונחי טאבלטים
הצג הכל