כחלק מאירוע ההכרזה שקיימה ביום חמישי האחרון, חשפה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אמזון, שדרוג משמעותי לכל היצע הרמקולים החכמים שלה המונעים על ידי Alexa. אלא שזה לא היה הכל עבור היצרנית הפופולרית, וזו אף חשפה בפנינו את מה שעשוי להיות כפריצת הדרך שלה ישירות אל כל מוצרי החשמל שלנו, באמצעות הצגתו של מיקרוגל חכם, שקע חשמל חכם ואף שעון קיר העובד עם העוזרת הוירטואלית.
נתחיל עם שעון הקיר החכם של היצרנית, אותו היא מכנה בשם Echo Wall Clock. שעון הקיר החכם, מלבד העובדה שיציג בפני המשתמשים את השעה, מסתנכרן לרמקולים של אלכסה הפזורים בבית ומציע פונקציות חכמות: הוא מסוגל להציג את הטיימרים שהגדירו המשתמשים דרך אלכסה, יודיע בפני תזכורות/התראות וכן יבצע מגוון פעולות נוספות. את הדברים יציג השעון הודות לנורות ה-LED שנמצאות בחזית שלו. מחירו יעמוד על 29.99 דולר.


המיקרוגל חכם שמונע על ידי אלכסה (מכונה AmazonBasics Microwave) מהווה יותר הצהרת יכולת מאשר מוצר של ממש. הוא כולל מודול ייעודי שמאפשר לו חיבור לרשת ולמוצרי Echo שבבית, ובאמצעות חיבור זה ניתן לבצע מספר פעולות. ראשית, ניתן להקיש על כפתור אלכסה הייעודי שנמצא במיקרוגל ולבקש מהעוזרת הוירטואלית להפעיל אותו בהתאם להגדרות השונות (לדוגמה - אם נגיד לאלכסה שהכנסנו פופקורן אחד למיקרוגל, היא תדע לספק לו זמן בישול אוטומטי המיועד עבורו).כמו כן, ניתן גם להפעיל את המיקרוגל באופן אלחוטי בלבד ודרך פקודות קוליות לאחד מרמקולי Echo המחוברים אליו. כפי שהחברה מבצעת זאת עם המיקרוגל הודות למודול הייעודי שלה, יוכלו יצרניות צד שלישי וכן אמזון בפני עצמה להטמיע את המודול של החברה במוצרי מטבח אחרים, וליצור פלטפורמת בית חכם מלאה מקצה לקצה. את המיקרוגל מציעה החברה במחיר של 59.99 דולר. נוסף על השניים המצויינים מעלה, השיקה אמזון שקע חשמל חכם בעלות של 24.99 דולר, המסוגל לחבר מוצרים "טיפשים" לרשת ולאפשר את התפעול שלהם דרך Alexa.


מקור 1 | 2| 3