המונדיאל, ליגת האלופות והאולימפיאדה. שלושה אירועים עולמיים שתמיד מכריזים על פתיחת עונת המכירות של הטלוויזיות. אך אנחנו אומרים אל תחכו לאירוע גלובלי כזה או אחר, אלא דווקא להשקה של הטלוויזיות החדשות לשנה הקרובה, סביב הזמן הזה, מחירי הטלוויזיות של השנה החולפת יורדים כדי לפנות מקום לשנה החדשה. אז לפני שאתם מחליטים, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם רוכשים את הטלוויזיה הבאה שלכם.באיזה גודל מסך לבחור?
למימדי הטלוויזיה יש חשיבות רבה. במידה והתקציב שלכם מוגבל, אתם צריכים להחליט אם אתם מעדיפים יותר שטח מסך או איכות תמונה גבוהה יותר.

כדי לגלות איזה גודל מסך מתאים לכם, מדדו את מרחק הצפייה מהטלוויזיה וחשבו לפי הנוסחה הבאה: הכפילו את מרחק הצפייה (במטרים) ב-15. התוצאה המתקבלת הינה גודל המסך שעליכם לחפש. הטלוויזיה אינה אמורה להשתלט על כל החדר, אבל כן להיראות היטב וללא מאמץ לצופה. במידה ואתם נמצאים בחנות, בחנו את הטלוויזיות השונות מן המרחק והזווית של הספה שלכם. קחו בחשבון דברים כמו השתקפויות אור שעלולות להפריע לתמונה, כמות האנשים שיצפו בטלוויזיה בו זמנית והשטח הפנוי בביתכם. תוכלו לקרוא עוד בנוגע לבחירת גודל הטלוויזיה הנכון עבורכם, ופרמטרים חשובים נוספים, במדריך רכישת הטלוויזיות כאן.

מות התלת מימד
בשנים האחרונות, אנחנו עדים להיעלמות כמעט מוחלטת של טכנולוגיית התלת מימד במסכים הביתיים. כיום אין כל שידור של ספק תוכן בתלת ממד ורק סרטים שניתן לשכור או לרכוש בבלו ריי מגיעים בתלת ממד. כמו כן, אין כל תקן לבלו ריי ב-4K בתלת ממד כך שהתעשייה למעשה הודיעה במפורש כי אין עתיד לשוק הביתי בתחום הזה. לכן, אל תתפלאו אם אינכם מוצאים דגמים התומכים בתלת ממד כמו בפעם שעברה שהלכתם לרכוש טלוויזיה. את מקומו של התלת מימד תפסו רזולוציות גבוהות יותר ואיכות תמונה משופרת.מה זה 4K?
רובנו מכירים את המושג HD, המתייחס לאיכות תמונה חדה. גם ה-4K הוא תקן לרזולוציה, והבשורה האחרונה בתחום הזה. רזולוציית ה-4K מאפשרת להציג פי 4 מכמות הפיקסלים הקיימים במסך Full HD רגיל, כך שמתקבלת תמונה בגודל 3840x2160 פיקסל. הפיקסלים הם נקודות הצבע שמרכיבות כל תמונה, והשאיפה היא לראות כמה שיותר מהם בו זמנית על אותו משטח. בטלוויזיות שתומכות ב-4K התמונה חדה, ברורה ומציאותית יותר בגלל ההפרדה הגבוהה.

יחד עם השיפור ברזולוציית התמונה, הגיעה טכנולוגיה המשפרת את אופן הצגת הצבע בשם HDR. High Dynamic Range – טווח דינמי רחב מאפשרת להפיק מחדש את הצבעים כך שייראו רווים ומלאי חיות. טווח הצבעים הרחב גם מאפשר להציג ניגודיות אינסופית בו זמנית, כך שטווח האור והחושך המוצגים על המסך רחבים בצורה משמעותית מזה המוצג במסך רגיל.

תתחילו להתחכם
טלוויזיה חכמה היא אחת שמכילה מערכת הפעלה המאפשרת להציג סרטים, תוכניות ואפילו גלישה באינטרנט, ישירות ממסך הטלוויזיה וללא מכשירים חיצוניים נוספים. כיום כמעט כל טלוויזיה חכמה תומכת בנטפליקס, חלקן תומכות בסלקום TV ובאמאזון פריים וידאו ואלו המגיעות עם מערכת הפעלה מסוג Android TV גם מסוגלות להריץ את תוכנת KODI האהובה על ישראלים.
טלוויזיות אלו מגיעות עם שלט, אך ניתן להפעילן גם באמצעות מכשיר הטלפון הנייד. במידה ואתם צופים בתכנים רבים דרך האינטרנט, הטלוויזיה החכמה מאפשרת לכם להעביר את הצפייה הישירה אל המסך הגדול, ללא צורך בחיבור מחשב או סטרימר חיצוני. שימו לב שלא כל הטלוויזיות החכמות תומכות בכל סוגי הקבצים והרזולוציות, או בשפה העברית.אז מה רואים?
ספקיות התוכן הגדולות בישראל הינן HOT ו-YES, אך בשוק קיימות גם מתחרות בולטות בדמות שירותי הסטרימינג של סלקום TV, נטפליקס, פרטנר TV, סטינג TV (גם כן בבעלות חברת יס), נקסט TV (בבעלות הוט), עידן פלוס, טריפל סי ורמי לוי. השימוש בחלק מן החברות האלו אפשרי דרך אפליקציה ייעודית המותקנת בטלוויזיה אך חלקן דורשות שימוש בממיר ייעודי. קחו את ספקית התוכן בחשבון עוד בטרם הרכישה, והתאימו את סוג הטלוויזיה (טלויזיה חכמה, אופציית הרכישה של ממיר נלווה, רזולוציית הצפייה המועדפת) לחברה שאתם מעדיפים לצפות בתכניה.

איפה אפשר למצוא תוכן ב-4K
אנחנו נמצאים כעת בתקופת מעבר שבה בתי ההפקה וחברות ההפצה עוברות לתקן 4K כך שבינתיים רק חלק מהתוכן מוצג ברזולוציה הזו, אך הצפי הוא שתוך 3 שנים כמעט כל דבר שנצפה בו יהיה ב-4K. כעת תוכלו למצוא תוכן רב בנטפליקס ,אמאזון פריים וידאו, יס עם ממיר Ultra ו-HOT Fiber.

אז מתי כדאי לי לרכוש טלוויזיה חדשה?
זוהי בעצם שאלת השאלות. תקופת החגים יכולה להיות תקופה משתלמת ביותר מבחינה כלכלית לרכישת טלוויזיות חדשות במחירים הכי מזמינים. בנוסף, בתקופת השקת הטלוויזיות החדשות, המגיעה מדי חודש מאי, אפשר למצוא את דגמי השנה החולפת בהנחות בחנויות. במידה ואתם מחכים לחידוש הבא בתחום, ומעוניינים בטלוויזיה שתשתלב היטב בין השדרוגים הטכנולוגיים הצפויים לנו, ניתן לחכות לירידת המחירים לקראת הבלאק פריידי הבא, המתקיים מדי שנה במהלך חודש נובמבר. אל תשכחו לבצע השוואת מחירים דרך WiseBuy, על מנת למצוא את הטלוויזיה שהכי מתאימה לכם במחיר הנמוך ביותר.