החוטים סביב הטלוויזיה שלכם עומדים להיעלם, לפחות בטלוויזיות של סמסונג. בקשת פטנט שהגישה החברה לפני כשנה שפורסמה לראשונה לפני שבוע וחצי, מצביעה על תוכניותיה של החברה לייצר טלוויזיות אלחוטיות לחלוטין, כך מדווח האתר ההולנדי Lets Go Digital.
במסמך מתואר כיצד יוכל מסך הטלוויזיה לקבל חשמל באופן אלחוטי, תוך שימוש בטכנולוגיה דומה לזו המשמשת במטענים אלחוטיים לסמארטפונים. עם זאת, בעוד שהטכנולוגיה הנמצאת בשימוש במכשירים קטנים מוגבלת למרחק של כמה מילימטרים, בטלוויזיות של סמסונג תשולב גרסה מתקדמת יותר של הטכנולוגיה, שתוכל לקלוט חשמל מהצד השני של החדר.

סמסונג אף מציינת שכדי לא לפגוע בעיצוב הדק של מכשיר הטלוויזיה, מקלט האנרגיה לא ישולב בתוכו, אלא יגיע כמודול נפרד למשל בדמות סאונד-בר. סלילים בתוך אותו מודול יקלטו את השדה החשמלי שיוצר המשדר, וכך תוכל הטלוויזיה לקבל את האנרגיה שהיא זקוקה לה ללא חוטים.

הפטנט הזה כמעט מתבקש לאור הכיוון אליו הולכת סמסונג בשנים האחרונות. מלבד המסגרות ההולכות ומתמזערות סביב מסכי הטלוויזיה, החברה השיקה טלוויזיות בהם כל החיבורים מרוכזים ביחידת משנה דמוית סאונד-בר בשם One Connect Box, כאשר ממנה לטלוויזיה עובר כל החשמל והמידע באמצעות חוט בודד, דק וכמעט שקוף לחלוטין.