אנו נמצאים במרחק של למעלה מחצי שנה מאירוע הכרזה השנתי של חברת הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, הצפוי להתרחש לקראת סוף שנת 2019, זאת בהנחה שהיצרנית תמשיך באסטרטגיית השקת האייפונים הנוכחית שלה. במהלך האירוע צפויה החברה להציג את דור מכשירי האייפון שלה לשנת 2019, שיכיל זו פעם נוספת 3 דגמים שונים - דור המשך לאייפון 10S ו-10S מקס, וכן ממשיך דרכו של האייפון 10R.
כעת, אחרי שחלקיקי מידע בדבר מכשירי האייפון הללו כבר עשו דרכם אל הרשת, מגיע דיווח של מגזין בלומברג המוכר המתיימר לחשוף פרטים חדשים בנושא. על פי הדיווח, אפל מתכננת להשיק מאוחר יותר השנה את ה-iPhone XI , iPhone XI Max (שמות קוד: D42 ו-D43), ו-iPhone XR 2019 (שמות הדגמים אינם בהכרח מייצגים את אסטרטגיית המיתוג של החברה כפי שתהיה בפועל). דגם הפרימיום בסדרה, כך נמסר, יהיה לאייפון היחידה בפיתוחה של אפל עם מערך צילום ראשי הכולל 3 חיישני צילום.


שילובם של 3 מצלמות ב-iPhone XI Max, כך מוסרים מקורות המגזין, יאפשר לחברה להציע למשתמשים ביצוע זום אופטי למרחק גבוה יותר וצילום עם עומק שדה מדוייק יותר שיניב תמונות פורטרט מדוייקות וטובות יותר. פיצ'ר נוסף והמעניין ביותר שעשוי לאפשר החיישן השלישי, מעיד הדיווח, יהיה אפשרות להוספה של אובייקטים שבמקרה נחתכו מן התמונה המצולמת, בין היתר נוכח זווית צילום רחבה יותר שיציע החיישן. כמו כן, אפל תשנה ותשדרג את פיצ'ר התמונות החיות (Live Photos).
נוסף על כך, נמסר כי מערך Face ID שיגיע למכשירי האייפון החדשים השנה יעבור שדרוג שככל הנראה יאפשר לו להיות מהיר ומדוייק יותר. קווי העיצוב של סדרת האייפונים לשנת 2019 יהיו דומים לדור הנוכחי, מלבד שינויים מינוריים למדי (ייתכן שנראה חריץ קטן יותר). משמעות הדברים היא שאפל אכן עברה למחזור עיצובים תלת שנתי - ותציג שינוי עיצובי משמעותי הדומה לזה שהיא הציגה עם אייפון 10, רק במהלך השנה הבאה. מדובר בהערכות ודיווחים שפורסמו עוד טרם השקת אייפון 7 לפני מספר שנים.
עוד בנושא חושף הדיווח כי אפל עומלת בימים אלו על פיתוחה של גרסת מערכת ההפעלה iOS 13. זו, שצפויה להפוך לרשמית בחודש יוני הקרוב כחלק מאירועי WWDC 2019, תגיע עם מצב תצוגה בשם Dark Mode. מצב זה, כפי שמוכר וזמין כיום בסמארטפונים שונים, הופך את צבעי ממשק המשתמש לכהים יותר ועשוי להקל על עיני הצרכנים בשעות הערב והחשכה. בזירת המחברים, עשויה החברה לבצע שימוש, כפי שהעידו דיווחים קודמים, בשקע USB Type-C, עימו תיישר קו מול יתר הסמארטפונים בשוק.


מקור